Skip navigation

>Hello everyone =) I just discovered that Flor Mar has come up with this line called “Supershine Miracle Color”. It consists of sparkle polishes, similar to recent Zoyas and Orly Cosmic Collection. There are about 20 colors (?) and I’ve already seen dupes for Orly Out Of This World, Zoya Mimi, Zoya Alegra and China Glaze White Cap.


Here are the 8 colors I’ve bought. They retail for about $1.70 each.
Top, L-R: U14, U18, U01, U15
Bottom, L-R: U11, U05, U28, U08


Here is a comparison of Orly Out Of This World and U18. They looked like dupes in the bottle, they have the same duochrome effect, but U18 is warmer. U18 is magenta sparkle in a black base, and Out Of This World is purple sparkle in a black base. By the way, this one is not the OOTW dupe I was talking about. I didn’t get that one.


This is U01, which I think is a dupe for China Glaze White Cap. It’s golden sparkle in a clear/yellowish base, and it’s great for layering. This is 3 coats and impossible to become opaque on its own, on the right you can see it layered on white.


Quick swatch of the other 5 colors. Sorry I forgot to take a good picture of U28 (lilac). It’s also very sheer on its own, I’m going to layer it over a matching lilac creme.
I really like U08, it’s a true navy sparkle with some purple duochrome and it’s much darker than Orly Lunar Eclipse.
Finally, I layered U15 over a no-name lilac creme, and I love it. I couldn’t really capture the beauty of the combination, think Zoya Danni, but lighter. =)


That was my quick review =) As far as I know, some of you guys can find Flor Mar in your country, and I think this lot is going to be available for you soon =)

Herkese merhaba =) Bugün Flor Mar’ın Supershine Miracle Color” diye bir seri çıkardığını öğrendim. Cevahir’e fatura ödemeye gittiğimde kioska bir göz atayım dedim, gerçekten de birkaç gün önce baktığımda olmayan seri bugün oradaydı =) Bu seri yapı itibariyle Zoya ojelerine ve Orly Cosmic koleksiyonuna benziyor. Sanırım 20 civarı (?) renk var ve güzel bir haber size, Zoya Mimi, Zoya Alegra, China Glaze White Cap ve Orly Out Of This World gibi ojelerin aynılarını gördüm =)
Ben şimdilik 8 oje aldım. Oje başına 2.5 TL.
Üst sıra, soldan sağa: U14, U18, U01, U15
Üst sıra, soldan sağa: U11, U05, U28, U08
Öncelikle Orly Out Of This World ve U18’i karşılaştırdım. Şişede çok benziyorlar ama U18 daha sıcak tonda. Bahsettiğim Out Of This World’un aynısı olan oje bu değil bu arada, onu almadım.
Bir sonraki oje U01, ve sanırım China Glaze White Cap’ın aynısı. İçinde altın renkli cam kırıkları olan şeffaf bir oje. Kendi kendine opak olması imkansız gibi bir şey, sağ tarafta beyaz üzerine sürülmüş halini görebilirsiniz.
Sonra diğer beş rengin sürülmüş hali. U28 yani lila olanın resmini çekmeyi unutmuşu, hoş görün.
U08 benim favorim oldu, hem lacivert olması, hem sedefli değil cam kırıklı olması ile gönlümü kazandı. Orly Lunar Eclipse ile kıyaslamak gerekirse ondan daha koyu ve onun gibi mora dönük değil.
Son olarak U15’i leylak rengi krem ojenin üzerine sürdüm. Çok güzel oldu, her ne kadar makineyle yakalayamasam da. Zoya Danni’yi düşünün ama onun daha açık rengi =)
Bugünlük benden bu kadar, umarım bilgilendirici olmuştur =)

34 Comments

 1. >Those are the most awesome colours i've ever seen!!!! And they're so unexpensive too. I really we had that brand here.

 2. >wow!!gorgeous , specially the dark blue one!

 3. >Very nice! I might have to try swapping for some of these.

 4. >thank you so much, guys =D I can't say the colors are unique, but they're a nice change for my country, where interesting polishes are very rare =)

 5. >white cap'i almadığıma şükrediyorum şimdi. 20 liram cebimde kaldı, onu da flormarın miracle'larına harcadım 🙂

 6. >@Chune cok iyi ettin… =D u15'i acele olarak lila ya da mor uzerine sur, boyle bir guzellik olamaz… =DD

 7. >Bayildim her birine renkleri inanilmaz guzel gozukuyor umarim kaliteleri de boyledir =)

 8. >I LOVE Flormar!!! I was in Spain last year and fell so in love with it… then when I got home I realized I couldn't get it here and found a really nice girl in Spain to send me some that I had to have backups for. 389 is my very favorite. 🙂

 9. >aaa süpermiş hemen bakacağım ben de, u08 harika görünüyor dediğin gibi!

 10. >Ben de iki gün önce şu oje kurutucu spreyden alayım diye yanaştım kioska, beni oradan zor ayırdılar. 🙂 Bu renkleri Flormarda gördüğüme inanamadım, resmen gözüm döndü. Ben de şimdilik 9 tane aldım. Hatta şu anda tırnaklarımda U16 var. :)Hepsi çok güzel. Eheh.

 11. >Ooooh – these are really gorgeous, off to check Google to see if we can get them in the UK!

 12. >Oh my god! That cheap?I think i'm going to do a quick internet search 😛

 13. >ben de dün bu ojelerden aldım 3 renk ama doymadım 😀 harikalar yaa birini sürüp birini çıkarıyorum ama en son U05'te karar kılıp işe yollandım :))parmaklarıma marmelat sürmüş gibi hissediyorum :))

 14. >These are very pretty and a great price too! 🙂

 15. >Renkler muhteşem görünüyor yaaa. Çok beğendim ben.Flormar yavaş yavaş kendini aşmaya başladı bence.

 16. >sırada holo bekliyoruz 😀 flormar duy sesimiziiii

 17. >Bayıldımmm onlara yaaaaaa 😦

 18. >There are so gorgeous!!All of them I'm in love!

 19. >off bayıldım 😀 u08 mükemmel! alıcam onu kesin 😀

 20. >Uuuuuuuuuu Flormar şayn end hat pörfekt poliş!!

 21. >@Zuzu Cosmic ojelerin kalitesinde dusun, bazilari sadece layering icin uygun ama, cok seffaflar =)@shimmerspark.com Flor Mar occasionally comes up with such great polishes, which makes it up for the boring ones =D@JustMakeup ozellikle tavsiye edecegim iki oje varsa U8 ve U15 =) Tabi benim almadiklarima da bak mutlaka, harika morlar var! =)@mente mente gule gule sur =) benim de dun gozum dondu daha az renk alirim sanmistim ama 8 taneyle sinirlamak zorunda kaldim =) U16'yi hatirlayamadim yalniz hangisiydi? =D@Lacquer Addicts Anonymous & @Cali369 I hope you can! <3@cicibebe gordum sana cok yakismis =D@rmcandlelight glad you liked them! =D@Assijah evet evet asmaya devam =D Turk markalarinin yarisa girmesi cok iyi oldu, koyu yesiller, paradoxallar, simdi de bunlar =D sirada gercek hololar olur umarim! =D@youknow ahahaha aynen =D@İrem sizin orada flor mar vardi sanirim, gelir =D@rock-or-not =DDD <3@Marjo hakikatten cok guzel, laciverte yeni bir soluk getirmisler =D@Başak =DDDDDDDD uuuuuu pörfekşın!

 22. >ne de güzelmiş bunlarr, bakalım gelir belki buralara da … 🙂

 23. >u11 ve u8i alacagim en superleri =)

 24. >Those are some really cool polishes! Love the colors.

 25. >@Berkçe İçim mutlaka gelir =) begendigine sevindim! =)))@Nemo Latte bir de u15, pisman olmazsin =)@Silva glad you liked them! =D

 26. >Those look amazing. I wish they sold them here:)

 27. >love the shades! $1.70 is a bargain

 28. >This is local to Spain I'm guessing (from reading the comments)? Off to find a friend with relatives from there!

 29. >@kittypolishnbags flor mar is a Turkish brand =) but i guess it's sold in some European countries, too =)

 30. >U16 da mor tabanlı ama mavi ışıltıları var. Flormar bunları çıkarttı, çok iyi oldu çok da güzel oldu. 😀

 31. >Bayılıyorum böyle ışıl ışıl renklere. Yaz gelse ayaklara da sürsek hepsini 🙂

 32. >@mente mente onu da gordum bugun =) iki renk daha aldim =)@fruko ne tatli olur ayaklarda =D

 33. >canım u15i de aldım sen demissin diye ve cidden cok guzel =D ya hangi ojenin ustune surdun onu? she falan mı?

 34. These polishes are so incredibly pretty. Pls don’t tell me they got discontinued!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: